Жодних обмежень для дитини після щеплення!

Ви зробили дитині щеплення і захистили її від небезпечних хвороб, але тепер переживаєте, чи не «ослабили» або «перевантажили» її імунітет і не знаєте, чи дозволяти їй зустрічатися з друзями, активно проводити час на вулиці і їсти морозиво? Не переживайте: вакцина не може ослабити чи перевантажити імунну систему дитини. Немає сенсу зачиняти її від усіх удома і позбавляти радості гри чи спілкування.

Єдине обмеження – після щеплення вам з дитиною на 30 хвилин треба залишитись в медичному закладі.

Після цього ви можете займатися тими справами, які робили б з дитиною у будь-який інший день.

Якщо дитина почувається добре, а ви планували піти в басейн чи на море, немає сенсу відмовлятися від цих планів. Якщо немає реакцій або є незначна місцева реакція, що не заважає дитині бути активною – дозволяйте плавати. Інша справа, якщо у дитини гарячка, вона дратівлива і не хоче нічого робити, у тому числі плавати, почекайте кілька днів.

Загалом, наглядайте за тим, як почувається дитина після щеплення, і дійте відповідно. Якщо дитина жвава і почувається добре, ви можете повести її на прогулянку, на ігровий майданчик, в гості, у кафе. До речі, ніяких харчових обмежень після вакцинації немає – не потрібно дотримуватися якоїсь дієти. Давайте дитині багато пити. У першу добу після щеплення в неї може погіршитися апетит – це нормально.

Нормальними реакціями дитини після щеплення можуть бути біль і припухлість в місці ін’єкції, підвищення температури, нездужання, що зазвичай проходять швидко і безслідно, а от захист від інфекційного захворювання залишається. Якщо в дитини підвищилась температура, дайте їй жарознижувальне в тих дозах, як порадив ваш лікар. Щоби зменшити біль у місці, куди ввели вакцину, ви можете прикласти рушник, змочений прохолодною водою (не холодною). Не треба змащувати місце уколу кремами чи мазями.

Після вакцинації уважно слідкуйте за самопочуттям дитини і виконуйте інструкції, отримані від лікаря чи медсестри. Якщо вас щось непокоїть, зателефонуйте лікарю.

Якщо дитина почувається добре, проводьте з нею дозвілля без обмежень і так, як ви робите кожен день.

За матеріалами СDC, NHS.

Джерело: telegra.ph

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися