Важлива інформація!!!

На період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності!

  • Як встановити та продовжити інвалідність під час війниЯк встановити та продовжити інвалідність під час війни? | Донецька Обласна  Державна адміністраціядля отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою Кабінету міністів України № 390 від 30 березня 2022р, термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану
  • строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.
  • на період дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування (відповідно до постанови КМУ № 225 від 08.березня.2022) українці мають право звертатися до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.
  • всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду. (відповідно постанови КМУ № 214 від 7 березня 2022р)
  • виплата соціальної допомоги дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років у лютому 2022р та в інших місяцях під час дії правового режиму воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок МСЕК щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії венного стану та на один місяць після його скасування. (постанова КМУ № 162 від 26.02.2022р)

На даний час  в м. Києві всі МСЕК  працюють в повному  складі та проводять своєчасний огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності як первинних, так і повторних за направленням лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) відповідного лікувально-профілактичного закладу  охорони здоров`я.

Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

розклад роботи твого лікаря

Подивитися