Як не пропустити щеплення від гепатиту В через хибні протипоказання

Гепатит В ближче, ніж здається. В Україні він поширений набагато більше, ніж у країнах Західної Європи, і може бути причиною смерті, оскільки сприяє розвитку цирозу і раку печінки Тому так важливо, щоб дитина пройшла вакцинацію від цього захворювання вчасно за календарем профілактичних щеплень. Це найефективніший спосіб захистити її від такого небезпечного захворювання, як гепатит В.

В Україні дитина отримує першу дозу вакцини проти гепатиту В у перший день життя. Це перша вакцина, яку вводять дитині ще в пологовому будинку. Вакцина від гепатиту В дуже безпечна і ефективна. Попри поширений міф, вакцина від гепатиту В не перевантажує імунну систему дитини, не може викликати захворювання на гепатит і взагалі не вражає печінку.

Вона не викликає  і не подовжує жовтяницю новонароджених. І навпаки – жовтяниця новонароджених не є протипоказанням для введення вакцини від гепатиту В.

Цю вакцину можна вводити недоношеним дітям. У недоношених дітей з малою вагою – менше 2 кілограмів – вакцинацію від гепатиту В можна починати, коли дитина досягне ваги у 2 кілограми або місячного віку.

Якщо недоношена дитина з малою вагою народилася від матері, інфікованої гепатитом В, такій дитині мають провести вакцинацію від гепатиту В протягом перших 12 годин життя незалежно від того, чи має вона малу вагу. На додаток до вакцини від гепатиту В, дітям народженим від інфікованих матерів, або матерів, чий статус невідомий, рекомендується ввести імуноглобулін від гепатиту В.

Діагностований гепатит В у мами, а відтак побоювання, що він вже передався дитині не є протипоказанням до вакцинації – навпаки, в такому разі щеплення просто необхідне, щоби захистити дитину від інфікування.

Вакцину проти гепатиту В можна і потрібно вводити дітям з пороком серця, оскільки є вірогідність, що їм робитимуть операцію і їх важливо захистити. 

На що звернути увагу при вакцинації від гепатиту В?

Вакцину від гепатиту В у жодному разі не можна вводити в сідницю. Таке щеплення не зараховується і його буде необхідно переробити. Немовлятам вакцину вводять у передню поверхню стегна.

Щеплення від гепатиту В для дорослих

Щеплення від гепатиту В рекомендоване для усіх дорослих, які не були вакциновані у дитинстві. Особливо для медпрацівників, які проводять маніпуляції з кров’ю.

Джерело: telegra.ph

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися