ІМУНІЗАЦІЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ! ЗНАЙ ЦЕ!

ІІнформуємо про проведення Всесвітньоготижня імунізації Україні та світі з 24 по 29 квітня 2017 року!

 

Всесвітній тиждень імунізації 2017 року нагадує про те, що кожній дитині потрібна вакцинація.Вакцини захищають від інфекційних захворювань!

Завдяки вакцинації імунна система руйнує збудника інфекції, що потрапляє в організм із навколишнього середовища. І при цьому людина, якій проведена вакцинація - не захворіє.

Дуже низький ризик побічних реакцій на вакцинацію не можна порівнювати із ризиком захворювання і його ускладненнями при природньому інфікуванні.

Вакцини, які використовуються в межах Календаря щеплень, безпечні та ефективні.

До моменту включення вакцин у програму імунізації вони проходять декілька етапів оцінки. Національний контрольний орган тієї країни, де виготовляється вакцина,бере участь у тестуванні вакцини. Проводиться оцінка імунної відповіді.

Важливим є охоплення вакцинацією населення на рівні 95% для забезпечення захисту від інфекцій та недопущення епідемічних ускладнень інфекційних захворювань.

За умови, коли вакцинальний комплекс або ревакцинація не завершені, захист від захворювань знижується.

Таким чином, вакцинопрофілактика інфекційних захворювань є чи не найбільшим досягненням сучасної медицини. Вона допомогла ліквідувати або суттєво зменшити захворюваність на кілька серйозних захворювань. Наприклад, завдяки щепленням у світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на дифтерію, правець, кашлюк, кір, краснуху, епідемічний паротит, вірусний гепатит В.

Обовязкові щеплення в Україні проводяться від 10 інфекційних захворювань:

туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, хіб - інфекції, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Обов’язковим є проведення щорічної планової туберкулінодіагностики (проби Манту) дітям віком від 4 до 14 років, і в першу чергу, серед не щеплених проти туберкульозу дітей.

Лікар- епідеміолог Шершень Н.П.

Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

 

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися