«День донора»!

20 липня 2018 року з 10-00 на базі КНП КДЦ Дніпровського району міста Києва, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 ( денний стаціонар, ІІІ поверх) буде проведений «День донора».

Захід відбудеться за сприянням Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради ( Київської міської державної адміністрації), управління охорони здоров’я Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації та з метою удосконалення організації надання медичної допомоги в частині забезпечення хворих кров’ю та препаратами крові.
Реєстрація та забір крові у донорів розпочинається з 10-00 20.07.2018року.
До здачі крові необхідно готуватись, а саме:
Ø Напередодні та в день здачі крові не вживайте жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця і масло.
Ø Натще здавати кров не потрібно!
Ø Пийте солодкий чай, сік, морс, компот, мінеральну воду і їжте хліб, сухарики, варені крупи, макарони на воді без масла, овочі та фрукти.
Ø НЕ МОЖНА: за 48 год. до здачі крові вживати алкоголь; а за 72 год. - приймати ліки, що містять аспірин і анальгетики; за 1 год. - курити.
Ø Вранці легко поснідайте, а перед процедурою випийте солодкий чай.
Ø Найкраще на крововтрату організм реагує саме в ранкові години. І чим раніше відбувається донація, тим легше переноситься ця процедура.
Ø Після 12.00 здавати кров рекомендується лише постійним донорам.
Ø НЕ ПЛАНУЙТЕ здавати кров:
- після нічного чергування або просто безсонної ночі
- безпосередньо перед іспитами, змаганнями, здачею проекту, на час особливо інтенсивного періоду роботи.
Ø ПРИ СОБІ МАТИ:
паспорт з реєстрацією (або свідоцтво про тимчасову реєстрацію).
Дотримання цих нескладних правил особливо важливо при здачі тромбоцитів або плазми, їх порушення вплине на якість компонентів крові.
Медична спільнота району закликає Вас взяти участь у заході пам’ятаючи про те, що донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікування, так і при наданні невідкладної медичної допомоги. Завдяки їй пацієнти із небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя.
Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу ( природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні допомоги новонародженим та породіллям.
З повагою

Начальник управління охорони здоров’я
Дніпровської районної в місті Києві
державної адміністрації ,
Заслужений лікар України Д. Карабаєв

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися