Щодо проведення 26.05.2017р. акції під назвою «День меланоми», приуроченої до Дня Києва!

   Мета  акції – привернути увагу людей до небезпеки, яку має  довге перебування на сонці, провести обстеження для раннього виявлення раку шкіри, що має вирішальне значення для збільшення шансів перемогти хворобу та нагадати нашим співгромадянам, що лише своєчасна діагностика та лікування можуть врятувати життя і зберегти здоров’я.

   Меланома – одна із найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка вже протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті.

    В Україні щорічно реєструється біля 1000 нових випадків захворювання на меланому. Так, серед найбільших промислових областей (Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Харківська Луганська) першість по кількості пацієнтів із діагнозом «меланома» посідає Донецька – біля 100 випадків на рік.

  Летальність від меланоми в Україні сягає до 95 % (для порівняння  - у Європі – 5%), що пов’язано не з відсутністю методів лікування, а із несвоєчасною діагностикою.

   Успіх у лікуванні цього грізного захворювання, залежить, у першу чергу, від своєчасного звернення до лікаря і встановлення діагнозу на ранніх стадіях захворювання.

  Нажаль, знають про небезпеку меланоми не так багато людей –  у Києві кожен 5 (19%), у регіонах кожен 10 (10%), в гендерному аспекті – 30% чоловіків, або кожен третій, і 70 % жінок – 2/3 від загального числа інформованих.

   Виправити ситуацію можуть профілактичні огляди та інформаційна кампанія спрямована на обізнаність населення про фактори та ризики захворювання. Традиційно у оглядах беруть участь лікарі - дерматовенерологи, лікарі - онкологи як державних, так і приватних клінік у всіх регіонах України.

   У рамках акції мешканці району зможуть пройти безкоштовне скринінгове обстеження шкіри на новоутворення,  дерматоскопічні обстеження, отримати консультації фахівців Київського міського клінічного онкологічного центру та районного шкірно – венерологічного диспансеру.

Акція проходитиме 26.05.2017р. у приміщенні КНП «КДЦ Дніпровського району міста Києва», вул. Шептицького, 5із 10.00 до 13 години.

Консультації:

Карпенко Тамара Іванівна – завідувач Центром здоров’я

Дніпровського району, тел. 096 – 368 – 17 – 17.

Бережіть своє здоров’я!

Начальник управління охорони здоров’я

                                    Дніпровського району м. Києва, Заслужений лікар України Д. Карабаєв

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися