Аденоїди

Дітей часто турбує нежить, незалежно від пори року. І всі ми розуміємо з чим це пов’язано, наша слизова оболонка носа просто перша реагує на будь-які зміни температури повітря і захищає від попадання вірусу в організм.

Але іноді ми стикаємося з більш серйозними, нав’язливими станами, коли нежить не припиняється протягом тривалого часу, дитина вночі хропе і дуже часто хворіє. За останні роки таке поняття як аденоїдит і аденоїдна вегетація все частіше з`являються в амбулаторних картках дітей. Це настільки популярний діагноз, що батьки на прийомі у лікаря самі ставлять питання: «Може у нас аденоїди?»

Що таке аденоїди?

Аденоїди – це збільшена глоткова (носоглоткова) мигдалина. Вона знаходиться в зводі носоглотки, входить до складу лімфаденоїдного глоткового кільця. При запальному процесі лімфоїдна тканина починає розростатися, тим самим збільшує мигдалину в розмірі. В процесі починає утруднятися носове дихання, може поширюватися на органи слуху, що викликає його зниження, і інші патологічні процеси.

Існують три ступені аденоїдної вегетації:

1 ступінь – мигдалина збільшена на 1/3

2 ступінь – мигдалина збільшена на 2/3, і значно ускладнює носове дихання

3 ступінь – мигдалина закриває весь сошник, дихання практично не можливо.

Причини виникнення?

До причин виникнення аденоїдної вегетації відносяться, часті ГРВІ, переохолодження, алергічна реакція, і в загалі, будь-які захворювання, які супроводжуються запаленням слизової оболонки носа і мигдаликів.

Найбільше схильні по даному захворюванню діти 3-7 років. Пов’язано це з постійним перебуванням в колективах, постійною циркуляцією інфекційних захворювань.

Клінічна картина захворювання:

Слизові, гнійні виділення з носа тривалий період часу

Підйом температури до високих показників (можливий до 40С)

Часті риніти

Дитина починає хропіти вночі

Сухий частий кашель

Даний діагноз ставить отоларинголог (ЛОР). При огляді за допомогою спеціальних медичних інструментів не складно поставити діагноз.

Лікування і профілактика полягає в зміцненні імунітету та загартовуванню. Часто лікарі призначають краплі зі сріблом в ніс, та промивання носової порожнини. Але запам’ятайте, при такому діагнозі самолікування протипоказане, цим повинен займатися тільки лікар.

Про видалення мигдалин мова може йти тільки за певних показників. Розростання мигдалин більше ніж на 2/3 – пряме показання до операції.

Ускладнення захворювання:

– порушення носового дихання

– погіршення слуху

– головні болі часті

– порушення сну

– внаслідок відсутності носового дихання, дитина починає дихати через рот, що несе ризик більш частих ГРВІ. Повітря потрапляє холодне, з вірусами і страждає горло, трахея, бронхи.

На завершення хочу уточнити, важливо розуміти що аденоїди, аденоїдні вегетації або аденоїдит – це не набряк, не запалення слизової оболонки, яке ви за допомогою судинозвужувальних крапель можете зменшити, це розростання лімфоїдної тканини, вона не зменшитися. Тому, якщо існує реальна проблема, не варто затягувати з оперативним лікуванням. Ускладнень може бути багато, і вони не дуже приємні.

Будьте здорові!

Джерело: http://sikorska.com.ua

 

розклад роботи твого лікаря

Подивитися